Suomen Vakuutusyhdistyksen apurahahaku 15.8. - 30.9.2022

8.3.2022

Suomen Vakuutusyhdistyksen stipendirahaston apurahat ovat haettavissa 15.8.-30.9.2022. Apurahaa haetaan hakuaikana yhdistyksen verkkopalvelussa sähköisellä lomakkeella osoitteessa www.suomenvakuutusyhdistys.fi/hae-apurahaa/ 

 Apurahoja ja stipendejä myönnetään Vakuutusyhdistyksen jäsenille, VTS- ja YVTS-opintoja suorittaville ja yhdistyksen ulkopuolisille tutkijoille tai tutkijaryhmille stipendirahaston tarkoituksessa mainittuihin kohteisiin. Apurahan suuruus voi tavallisesti olla 500 – 2.000 euroa vuodessa yhdelle henkilölle ja sitä voi hakea työskentelyyn ja/tai kuluihin. Hyvään hakemukseen on sisällytetty apurahahakemusta täydentäviä liitteitä, esimerkiksi ansioluettelo, laajempi työsuunnitelma ja/tai talousarvio. 

Yhdistyksen hallitus päättää apurahojen ja stipendien jakamisesta. Päätökset apurahojen saajista julkistetaan lokakuussa 2022.