Suomen Vakuutusyhdistyksen apurahahaku on auki 15.8. - 30.9.2022

17.8.2022

Suomen Vakuutusyhdistyksen stipendirahaston apurahat ovat nyt haettavissa. Hakuaika on  15.8.-30.9.2022. Apurahaa haetaan yhdistyksen verkkopalvelussa täyttämällä vaadittavat hakemustiedot osoitteessa www.suomenvakuutusyhdistys.fi/hae-apurahaa/ 

Apurahoja ja stipendejä myönnetään Vakuutusyhdistyksen jäsenille, VTS- ja YVTS-opintoja suorittaville ja yhdistyksen ulkopuolisille tutkijoille tai tutkijaryhmille stipendirahaston tarkoituksessa mainittuihin kohteisiin. Apurahan suuruus voi tavallisesti olla 500 – 2.000 euroa vuodessa yhdelle henkilölle ja sitä voi hakea työskentelyyn ja/tai kuluihin. 

Yhdistyksen hallitus päättää apurahojen ja stipendien jakamisesta. Päätökset apurahojen saajista julkistetaan lokakuussa 2022.