Uutisia yhdistyksen syksyn tapahtumista

16.6.2022

Apurahojen hakuaika on 15.8. - 30.9.2022 
 
Yhdistyksen hallitus myöntää apurahoja yhdistyksen hallinnassa olevasta stipendirahastosta syksyllä. Tänä vuonna apurahahaku on avoinna 15.8.-30.9.2022. Mainosta tätä verkostollesi. Lisätietoja yhdistyksen nettisivulta.   
 
Syyskauden jäsentapahtumat 
 
Syyskauden avaamme 15.9. aiheella “Suomen ja maailman taloustilanne ja -näkymät”. Alustuksen tulee pitämään OP:n senioriekonomisti Tomi Kortela. Tilaisuus on Itämerenkatu 11-13, Helsinki, Meri-kokoustilassa kello 16.30 alkaen. Sitä on mahdollisuus kuunnella myös etänä. Lisätietoja lähempänä tapahtumaa. 
 
Lokakuun 19. päivänä pidettävän tilaisuuden teemana on vakuutusyhtiön riskienhallinnan uudet haasteet. Marraskuussa näkökulmana esimiestyö ja johtaminen. Molempien tilaisuuksien pitopaikkana Itämerenkatu 11-13, Helsinki. Lisätietoa näistä kesälomien jälkeen.